Μεταπτυχιακο εξ αποστασεως στην

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ Eξαμηνο

2023-2024

Σπουδασε στο κορυφαιο πανεπιστημιο της νοτιας Ευρωπης & αποκτησε πλεονεκτημα στην παγκοσμια αγορα εργασιας!

Προλαβε την θεση σου στο Νο1 μεταπτυχιακο σε συμμετοχες στην Ελλαδα!

Το πρoγραμμα αφορα πολυ περιορισμενες θεσεις & τηρειται αυστηρη σειρα προτεραιοτητας

Το αντικειμενο της Ειδικης Αγωγης

Η Ειδική Αγωγή είναι η πρακτική της εκπαίδευσης μαθητών με τρόπο ο οποίος απευθύνεται στις ατομικές διαφορές και ανάγκες τους.

Στην ιδανική περίπτωση, η διαδικασία αυτή περιλαμβάνει μια εξατομικευμένη έκδοση των διδακτικών διαδικασιών, προσαρμοσμένο εξοπλισμό και υλικό, καθώς και ρυθμίσεις προσβασιμότητας.

Στην Ειδική Αγωγή υπάγονται άτομα και μαθητές:

Αποκτησε μεταπτυχιακο στην

Γιατι να επιλεξεις την Ειδικη Αγωγη ως αντικειμενο

Επιλέγοντας την Ειδική Αγωγή ως αντικείμενο εκπαίδευση και εξειδίκευσης θα έχεις την επάρκεια γνώσεων για την διδασκαλία σε ένα πολύ μεγάλο φάσμα ατόμων αλλά ταυτόχρονα να αναβαθμίσεις την διδακτική διαδικασία ακόμα και σε άτομα που δεν υπάγονται στις κατηγορίες της Ειδική Αγωγής.

Αυτή η επάρκεια έρχεται με μια σειρά πλεονεκτημάτων όπως:

Μέγιστη μοριοδότηση μέσω ΑΣΕΠ

Δυνατότητα απασχόλησης σε πολύ μεγαλύτερο φάσμα διδακτικών θέσεων.

Πλεονέκτημα για την επίτευξη πρόσληψης ή διορισμού σε διδακτικές θέσεις.

Δυνατότητα πρόσληψης ή διορισμού σε διευθυντικές θέσεις.

Δυνατότητα διορισμού σε δημόσιες δομές.

Ανακαλυψε γιατι το προγραμμα του UNIC ειναι το Νο1 σε προτιμηση στην Ελλαδα

Το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Πατρών προσφέρουν αξιολογημένο-πιστοποιημένο πρόγραμμα επιπέδου Master στην Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση.

expressing-emotions-through-art-2022-02-02-04-49-42-utc-scaled.jpg

Τα σημεια που το κανουν να ξεχωριζει ειναι:

Σε ποιους απευθyνεται;

Το μεταπτυχιακό εξ αποστάσεως στην Ειδική Αγωγή αποτελεί εξαιρετική επιλογή για:

Εκπαιδευτικούς όλων των βαθμίδων (προδημοτικής, δημοτικής και μέσης εκπαίδευσης): - Μετάβαση σε διευθυντικές θέσεις σε επίπεδο σχολείου. - Μετάβαση σε διευθυντικές σε επίπεδο υπουργείου. - Ανάπτυξη δεξιοτήτων και αναβάθμιση δυνατότητας διδασκαλίας.

Αδιόριστους εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων.

Πτυχιούχους σε μη καθηγητικές ειδικότητες.

Αποκτησε μεταπτυχιακο στην

Επιπλeον πληροφορiες

Διαρκεια Σπουδων

Το πρόγραμμα μπορεί να ολοκληρωθεί είτε με πλήρη φοίτηση (τουλάχιστον τέσσερα εξάμηνα) είτε με φοίτηση επί μερικής βάσης. Για την αποφοίτηση από το πρόγραμμα απαιτείται η επιτυχής ολοκλήρωση με ορθή αναλογία υποχρεωτικών και επιλεγομένων μαθημάτων και Πρακτικής Άσκησης.

Προϋποθεσεις συμμετοχης

Γλωσσα Διδασκαλιας

Τα μαθήματα γίνονται στα Ελληνικά. Στο πλαίσιο των μαθημάτων, ωστόσο, χρησιμοπείται και αγγλική βιβλιογραφία.

ΓνΩρισε αλλα 30+ Μεταπτυχιακα εξ αποστασεως UNIC…

Μεταπτυχιακο εξ αποστασεως στην

183€/μhνα

Προλαβε την θεση σου στο Νο1 μεταπτυχιακο σε συμμετοχες στην Ελλαδα!